Dôležité pokyny k spúšťaniu aplikácií v online učebni

Vážení používatelia našej online učebne máme tu pre vás niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu spohodlniť si používanie a učenie sa z online výučbových obsahov:

Výučbové obsahy našej online učebne sú vytvorené ako takzvané webové aplikácie. Ich výhodou je, že nemusíte nič inštalovať a obsahy sa spúšťajú priamo vo webovom prehliadači, po prihlásení sa menom a heslom.

Každá takáto výučbová webová aplikácia sa pri otváraní načítava do samostatného okna (niekedy sa im hovorí aj tzv. vyskakovacie pop-up okná). Na niektorých počítačoch alebo smartfónoch môžu nastať tieto tieto špecifické situácie zobrazovania sa:

  • Otvárané výučbové aplikácie sa pri prvom načítavaní dlho otvárajú – je to prirodzený jav, najmä pri aplikáciách, ktoré obsahujú multimédiá, množstvo obrázkov, interaktívne prvky a podobne. Riešenie – najdlhšie načítavanie prebehne vždy iba pri prvom spúšťaní. Pri každých ďalších načítavaniach sa každá z aplikácií už bude správať o poznanie svižnejšie, nakoľko dôjde k uloženiu časti ich dát do vyrovnávacej pamäte – cache vášho webového prehliadača, v ktorom budú pripravené ako prednačítané.
  • Otváraná výučbová aplikácia sa počas načítavania zasekne a dlho nepokračuje (na prázdnej bielej obrazovke dlhší čas vidíte iba otáčajúce sa koliesko loadera). Riešenie je veľmi jednoduché – nenačítanú aplikáciu zavrite kliknutím na ikonku Zavrieť, vpravo hore v okne a opäť ju otvorte kliknutím na tlačítko Vstúpiť. Aplikácia sa následne načíta takmer ihneď. Dôvodom tohto správania je zvýšená bezpečnostná ochrana proti načítavaniu nechcených a reklamných okien zo strany tvorcov webových prehliadačov. Po tom, čo každú aplikáciu aspoň raz opätovným zavretím a otvorením opäť načítate, prehliadač si vašu voľbu zapamätá ako chcenú a ďalšie otváranie už bude prebiehať bezproblémovo.
  • Otváraná výučbová aplikácia sa neotvorí presne v strede, teda vycentrovaná v okne obrazovky, ale je mierne posunutá (najčastejšie mierne smerom vpravo dole). V tom prípade napríklad nevidíte časť spodných obsahov alebo aj dolný playbar aplikácie. Riešenie je opäť jednoduché – vykonajte ktorýkoľvek z týchto troch krokov:
    1. Kliknite na ikonku Vycentrovať, ktorá je vpravo hore v okne. Aplikácia sa vystredí.
    2. Ak máte v okne vášho webového prehliadača nastavené vysoké priblíženie (Zoom), teda viac ako je východzie zobrazenie vo veľkosti 100% – stlačte klávesu CTRL a kolieskom myši smerom dopredu alebo dozadu znížte / zvýšte úroveň priblíženia. Výuková aplikácia sa tak vycentruje.
    3. Rýchlym spôsobom viete aplikáciu vycentrovať aj tak, že stlačíte klávesu F11, čím prepnete zobrazenie v prehliadači na celú obrazovku (Full screen). Opätovným stlačením F11 tento náhľad vypnete.

V prípade potreby nás neváhajte kedykoľvek kontaktovať!

TECHNICKÁ PODPORA:
tel. 0948 203 003
email: info@jvscd.sk