Vážení používatelia našej online učebne máme tu pre vás niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu spohodlniť učenie sa z online výučbových obsahov:

Ako sa prihlásiť:
Pre používanie obsahov online učebne sa musíte najprv prihlásiť. Pre prihlásenie sa do online učebne kliknite na tlačidlo >>Prihlásiť sa<<  v hlavnom menu. Na prihlásenie použite prihlasovací email a heslo.

Ako používať online učebňu: Výučbové obsahy našej online učebne sú vytvorené ako takzvané webové aplikácie. Ich výhodou je, že nemusíte nič inštalovať a obsahy sa spúšťajú priamo vo webovom prehliadači, po prihlásení sa. Postačí vám aj priemerné pripojenie na internet.

Úvodná stránka – Odborné sekcie a predmety online učebne Všetky výučbové aplikácie sú štruktúrované do Predmetov, ktorých kompletný prehľad vidíte na úvodnej stránke online učebne. Témy (používame aj výraz Lekcie alebo Výučbové aplikácie) sú do predmetov zaradené na základe tématickej príbuznosti, čím vytvárajú buď ucelené tématické výučbové podklady, alebo odborné školenia na vybrané témy

Otváranie Tém a spúšťanie výukových aplikácií: Ak nájdete požadovanú aplikáciu (tému) vo zvolenom predmete, kliknite na ňu. Zobrazí sa stránka predmetu a zoznam aplikácií, ktoré obsahujú krátky popis a obsah, ktorý obsahuje.

Po výbere Témy kliknite na tlačidlo Spustiť výučbovú aplikáciu.

POZNÁMKA: Ak na stránke aplikácie nevidíte tlačidlo na spustenie výučbovej aplikácie, nie ste prihlásení. Najprv sa preto prihláste do systému – tlačidlo na prihlásenie nájdete hore v hlavnom menu.

Práca s obsahmi aplikácií: Výukové obsahy sú multimediálne a pracujte s nimi interaktívne. Používajte navigáciu vľavo na prechod do inej výučbovej aplikácie, alebo použite tlačidlá Predošlá výučbová aplikácia alebo Ďalšia výučbová aplikácia.

Niekoľko tipov k používaniu obsahov online učebne:

  • pre rýchly a pohodlný prístup do online učebne si pri prvom prihlásení nechajte zapamätať a uložiť svoje meno a heslo do webového prehliadača – prihlásenie sa tak prebehne na dva jednoduché kliky.
  • Ak premietate na projektore počas výučby v učebni, môže vám prísť vhod režim zobrazenia Full screen, ktorý vyplní obrazovku výučbovou aplikáciou. Vo webových  prehliadačoch Microsoft Edge, Google Chrome alebo Mozilla Firefox zapnete a vypnete režim Full screen klávesou F11,

OTÁZKY A PODPORA
info@jvscd.sk
tel. 0948 203 003