ONLINE UČEBŇA| Prepracovali sme obsahy pre taxi a dispečingy, novelou od 1.4.2019

V rámci prebiehajúceho updatu výukových obsahov v našej online učebni, po novele zákona č. 56/2012 Z.z. o cestnej doprave s účinnosťou zmien od 1.4.2019, sa zmeny azda najviac dotkli prevádzkovania taxislužieb. Od 1.4.2019 sa ruší povinnosť odbornej spôsobilosti vedúcich dopravy a prevádzkovateľov taxislužieb a vodičov vozidiel taxislužieb. Naopak, zavádza sa nový pojem prevádzkovanie dispečingu, zásadne sa zmenili koncesie, všetko s ohľadom na trendy ako sú zdieľané služby a podobne.

V online učebni sme kompletnú legislatívu aktualizovali a došlo k týmto zmenám:

  • Odstránili sme výukové aplikácie, ktoré stratili platnosť a opodstatnenie – napríklad Otázky a odpovede z občianskeho, daňového, sociálneho a obchodného práva u bývalých prevádzkovateľov.
  • Aktualizovali sme legislatívnu výukovú aplikáciu, s kompletným znením od 1.4.2019.
  • Zachovali sme všetky výukové aplikácie, o ktorých sa taxikári a prevádzkovatelia domnievajú, že sú naďalej užitočné. Vyplynulo to z ankety, ktorú sme zrealizovali v mesiacoch február a marec 2019.

Odborné výukové témy ako napr. správna obsluha a preprava cestujúcich, bezpečnosť a technické znalosti a povinnosti, dopravná geografia a znalosť miestnych uzlov, imidž taxislužby, oblečenie a správanie vodičov, bezpečná premávka a mnoho ďalších, zostávajú v našej online učebni naďalej dostupné a sú skvelým východiskom pre všetkých zodpovedných prevádzkovateľov taxislužieb a dispečingov k dobrovoľným školeniam a preškoleniam vodičov tak klasických vozidiel taxislužieb ako aj zdieľaných platforiem.

Naše školenia sú online a každá téma má výstupný test vedomostí. Po ich absolvovaní vydávame vodičom osvedčenie o absolvovaní školenia.

Prevádzkovatelia taxislužieb a dispečingov – využite túto možnosť zaškolenia do povolania vodiča vozidla taxislužby, aby ste vedeli, že za svojimi klientmi púšťate na cesty znalých a pripravených vodičov. Reprezentujú vašu firmu!

Pre viac info nás neváhajte kontaktovať:
Jaroslav Verlík, produktový manažér
tel. 0948 203 003
email: info@jvscd.sk