KURIOZITA | Bieloruský vodič čelí pokute 32 000 € za sériu vážnych priestupkov

Minulý utorok policajná hliadka z Hersfeld-Rotenburg vo východnom Hesensku uzrela blízkosti Kirchheim litovskej auto, ktoré vzbudilo podozrenie dôstojníkov. Na plachte v návese bolo vidieť viditeľné nerovnosti, ktoré by mohli naznačovať zle zaistený náklad. Dôstojníci zastavili vozidlo na kontrolu.

Podozrenie policajtov bolo potvrdené, ale to bol len začiatok problémov 28-ročného vodiča z Bieloruska. Náklad, tj. kartónové krabice na paletách, nebol pred začatím trasy zaistený. Túto chybu však mohol vodič rýchlo opraviť. Počas inšpekcie sa hesenskí dôstojníci rozhodli skontrolovať údaje tachografu, ktoré, ako sa ukázalo, vrhli vodiča a jeho zamestnávateľa do vážnych ťažkostí.

28-ročný muž opakovane porušoval pravidlá týkajúce sa pracovného času a času odpočinku i denných prestávok. Niekoľkokrát riadil 16 hodín a dlhšie bez prestávky – hlási policajné riaditeľstvo v Osthessenu.

Dokonca aj policajti boli prekvapení, keď policajný počítač vypočítal výšku pokuty na základe spáchaných trestných činov – píše sa v policajnom vyhlásení. Pokiaľ ide o 28-ročného vodiča nákladného vozidla, začalo sa správne konanie týkajúce sa činov, za ktoré možno uložiť pokutu až vyše 32-tisíc eur.

Dopravca z Litvy dostane podľa polície ešte prísnejší trest. Polícia poskytla relevantné informácie Spolkovému úradu pre nákladnú dopravu (BAG), ktorý uloží a vymáha pokutu od vodiča aj od jeho zamestnávateľa.
Zdroj: Trans.INFO