KOMENTÁR| Juraj Miškov: Tešíte sa z príchodu autonómnych áut?

Predstava, že nás autonómne (alebo samoriadiace) autá zbavia mrzutostí šoférovania znie lákavo. Veď čas sa dá v aute stráviť nepochybne príjemnejšie, ako krútením volantu, šliapaním na brzdu či vytrubovaním na iných šoférov. Či sa nám to už páči alebo nie, autonómne autá vyrazia v najbližších rokoch na cesty v plnej sile. Vďaka pokrokovým technológiám spoločností ako Tesla alebo Uber by ich už v roku 2020 malo byť cez 10 miliónov.

A ako to s každou novou technológiou býva, nezaobíde sa to ani bez “pôrodných ťažkostí”. Od malých neškodných porúch riadiacich systémov až po fatálne dopravné nehody spôsobené zlyhaním umelej inteligencie v autách. Avšak najnovší výskum profesora Adama Millarda-Balla z Kalifornskej univerzity odhalil ďalšiu, zatiaľ prehliadanú, problémovú oblasť autonómnych áut – parkovanie.

Komentár Juraja Miškova dočítate tu: https://glob.zoznam.sk/komentar-juraja-miskova-tesite-sa-z-prichodu-autonomnych-aut-mozno-vas-to-prejde/?fbclid=IwAR0RGy6QiQdVjWFz5_EJcT7KD40YEQHM8ydhedt-XxHxXF2a98O4jkvv6y0

autor je bývalým ministrom hospodárstva
foto: www.sk-ok.sk