HN ONLINE | Saková dokončuje zákon, dopravcom vráti mladých vodičov

Po viacnásobných odkladoch dopravcom na budúci rok dokončia žiadanú novelu zákona. Dopravcovia by tak už nemuseli byť odkázaní na zamestnávanie Ukrajincov.

Osemnásťroční kamionisti a o tri roky starší autobusári. Na ministerstve vnútra v nasledujúcich týždňoch dokončia novelu zákona o cestnej premávke, po ktorej dopravcovia dlhodobo volali.

Zmeny v zákone majú priniesť nižší minimálny vek pre profesionálnych vodičov a tým zlepšiť zamestnanosť v doprave. Ministerstvo tak z legislatívy vyhodí niečo, čo do nej len pred piatimi rokmi implementovalo.

Roky odkladov
Novelu zákona rezort vnútra sľuboval dopravcom už dva roky, zo sľubov však viackrát zdanlivo vzišlo. Keď sa HN v auguste informovali o stave novely, odkázali nám, že zákon dokončujú a v blízkom čase ho dajú pripomienkovať ostatným rezortom a dotknutým organizáciám. O štyri mesiace neskôr ministerstvo tvrdí to isté.

článok dočítate tu: https://slovensko.hnonline.sk/1864740-sakova-dokoncuje-zakon-ktory-dopravcom-vrati-mladych-soferov?fbclid=IwAR3MYHHPTcr2pfUQC4V2oAAFnI-lUMo6CGHONtqU70o3RsHrj22wdqtkjVo